FACILITATORS

FACILITATORS

Mareechi Asu

Osho International onaylı Osho Meditasyon Eğitmeni, Osho No Mind Meditative Terapi Facilitator, Osho Born Again Meditative Terapi Facilitator, OSHO Zen Work ( Who İs İn ?), Osho Awareness Intensive (Satori) Meditatif Terapi Facilitator, Sufi Heart Eğitmeni, Reiki Master, Nilüferin Uyanışı Meditasyon Okulu Kurucusu, Mindfulness&Awareness Teknik Facilitator, OSHO Meditation Center Leader Trainer sertifikalarına sahip olan Mareechi Asu, Osho Meditasyon Merkezi Türkiye’nin kurucusudur.
Osho günlük hayat için farkındalık teknikleri
Derin Meditasyon için Hipnoz
Beden Terapi Master Eğitmen
Kundalini Reiki Eğitmeni
Enerji Terapi Eğitmeni
Dans ve Hareket Terapi Eğitmeni
Nilüferin Uyanışı Nefes Teknikleri
Stress Azaltma Yöntemleri
Modern Vipassana Kampları
Chakradance® Resmi Eğitmen ve temsilcisi
hakkında deneyimlidir ve bunları paylaşmaktadır.

Aşkın Uyanışı kitabının yazarı olan Asu,aynı zamanda müzikte master eğitmeni olup  40’dan fazla müzik albümünde besteci ve sanatçı olarak yer almıştır.

”Her zaman erteleriz ama yaşam bizi beklemez. O akmaya ve akmaya devam eder. Farkındalık ve sevgi kazanmanı sağlayacak şeyleri erteleme. Aksi halde zihin devreye girer ve Budanın dediği gibi zihin kötülükten zevk almaya başlar. Zihin; seni güzel sözcüklerle ikna etme gücüne sahiptir. O şimdiki anda var olamaz ve yaşam her zaman şimdiki anda devam eder. Zihin yaşamı ertelemek ister çünkü yaşamla birlikte, şimdiki anla birlikte o çok güçsüzdür. Efendi değil, hizmetçidir. Fakat o yıllarca efendilik yapmıştır ve bu durumu kaybetmemek için bütün yolları dener. Hayatı ertelemek için seni ikna etmeye çalışır. Meditasyon sanatı yaşama nasıl geri döneceğinle ilgilidir. Yaşamı ertelememek, sevmeyi ve sevilmeyi ertelememek, ruhuna değer kazandıran eylemlere hemen başlamak. Meditasyon zihinle var olamaz, zihinsizlik durumu yani zihnin artık efendi olmadığı bir durumla birlikte sende yaşamla akmaya başlarsın ve bu en güzel eylemin olur; eylemsiz bir eylem.” Mareechi Asu / Aşkın Uyanışı
www.oshoway.com/etkinlikler

Seray Sever

Seray Sever Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Sunucu, oyuncu, gazeteci ve yapımcıdır. Astrolojiye 13 yaşından beri ilgi duymaktadır. Klasik, Modern ve Uranyen astroloji üzerine hem temel hem de ileri seviye eğitimler vermektedir. Hakan Kırkoğlu’ndan aldığı yıllar süren danışmanlıklar sonrası Göklerin Bilgeliği Okulu’ndan eğitim almaya karar vermiştir. Hakan Kırkoğlu’nun master sınıfına devam etmekte ve Sevilay Eriçdem ile Uranyen Astroloji üzerine çalışmaktadır.

Üniversite yıllarının başında hobi amaçlı reklamlarda oyuncu olarak başlayan Seray Sever, 1990 yılında TRT’de “Popstop” isimli müzik eğlence programının sunuculuğunu üstlendi. 1996 yılında, Atv’de “Sabah Şekerleri”nde programını sunmaya başladı. Daha sonra Erhan Yazıcıoğlu ile Seç Bakalım, Orhan Boran’la “Atv’de Pazar” ve Show TV’de yayınlanan “Şans Kapıyı Çalınca” adlı yarışma programında görev aldı. 2002’de, büyük ilgi çeken dizi film Dadı’da başrolde oynadı. Aynı yıl, Show TV’de yayınlanan “Ev Hali” isimli dizi, Atv’de “Aşk Olsun” isimli program, “Dolunay Katili” isimli tiyatro oyunu ve pek çok reklam filminde oynadı. Daha sonra, “O Şimdi Asker” isimli sinema filminde rol aldı. 2003 yılında, Kurtlar Vadisi isimli dizinin ilk 22 bölümünde oynadı. Ayrıca, TRT’de “Esir Şehrin İnsanları” ile Show TV’de “Krypton” isimli yarışma programda yer alan Seray Sever, Kanal D’nin “Popstar” isimli yarışma programının sunuculuğunu yaptı. 2004 yılında Kanal D’de “Turkstar”, Atv’de “Ünlüler Çifliği”, Star TV’de “Tatil Aşkları”, Birol Güven’in “Çocuklar Ne Olacak” isimli dizisi ve Hakan Yılmaz ile birlikte “Sevgili Karım” adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2005’de Atv’de “Ünlüler Çiftliği”, Star TV’de Yasemin Yalçın ile “AB’nin Yolları Taştan” isimli dizi, Mustafa Altıoklar’ın yönetmenliğini yaptığı “Banyo” isimli sinema filminde rol aldı. 5 yıl boyunca Cosmopolitan dergisinde “Seray Sever’le Baş Başa” köşesinde röportajlar yaptı. Ali Atıf Bir ile birlikte, Cine 5’de, her akşam canlı yayınlanan “Başka Yerde Yok”, Türkmax da Seray Sever ve Erkekler ile Atv de Metin Şentürk ile birlikte Sabahın Körü programlarını sunmuştur.

Chandradeva

20 Kasım 1982’de dünyaya geldi.

OSHO Meditasyon Eğitmeni
OSHO No-Mind ve Osho Born Again Meditatif Terapi Facilitator ve Asistanı
OSHO İleri Farkındalık Facilitator ve Asistanı
Derin Meditasyon için Hipnoz
OSHO Neo-Reiki Uygulayıcısı
Veet Mano ve Mareechi Asu’dan Beden Terapi Uygulayıcısı
Dr. Soohe Cho Dans Terapi Uygulayıcısı
OSHO Meditasyon Center Yönetici Eğitimi
OSHO İstanbul’da Kurucu Ortak ve Temel Eğitmen Grubu Üyesi

Sachet Umuthan Kaya

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Evli ve bir çocuk babası, Makina Mühendisi, Kaya Metal şirketinin ortağı ve yöneticisi.

Osho Meditasyonları Eğitmeni

Regresyon (Geçmiş Yaşam) Koçu

Reiki Sevginin Elleri 2. Seviye Uygulayıcısı

Veet Mano ve Mareechi Asu’dan Beden Terapi Uygulayıcısı

Prof. Dr. Sohee Cho’dan Dans Terapi Eğitmeni

Osho İstanbul’da Kurucu Ortak ve Temel Eğitmen Grubu Üyesi

Neti Filiz Behrendt

1974 yılında İstanbul’da dünyaya geldi, 2000 yılından beri Nexum şirketinin kurucusu ve yöneticisi. Joachim’le evli, Deniz’in annesi. Hayatı Osho meditasyonları ile tanıştığı 2013 yılından beri kutluyor, meditasyon yapıyor ve aşkı paylaşıyor.

OSHO Meditasyonları Eğitmeni
Reiki 2. Seviye Uygulayıcısı
Veet Mano ve Mareechi Asu’dan Beden Terapi Uygulayıcısı
OSHO İstanbul’da Kurucu Ortak ve Temel Eğitmen Grubu Üyesi

Amarta Nazlı İpek Kaya

Kendimi bildiğimden beri , maddesel dünyanın ötesinde harika bir şeyler olduğunu hissettim. Hayatımda hissettiğim bu eksikliğin ne olduğunu bulmak için devamlı kitaplar okudum , çeşitli eğitimlere katıldım. Meğer sadece kendi içime dönerek ulaşabileceğim şeyi arıyormuşum… Osho’nun aktif meditasyonları ile tanıştığımda aradığımı buldum. Aslında çok yakınımda olanı uzaklarda arıyormuşum…  Hala öğrenmeye, keşfetmeye devam ederken , arayışta olanlara eşlik etmeye karar verdim.

OSHO Meditasyonları Eğitmeni
Reiki 2. Seviye Uygulayıcısı
Veet Mano ve Mareechi Asu’dan Beden Terapi Uygulayıcısı
Prof. Dr. Soohee Cho’dan Dans Terapi Eğitimi
OSHO İstanbul’da Temel Eğitmen Grubu Üyesi

Sammasati İlker Koca

OSHO Meditasyon Eğitmeni
Veet Mano ve Mareechi Asu’dan ileri Seviye Beden Terapi Uygulayıcısı
Prof. Dr. Soohe CHO Dans Terapi Eğitmeni
Reiki Sevginin Elleri 2. Seviye Uygulayıcısı (OSHO Enerji Çalışması)

OSHO Meditasyon Merkezi’nde pek çok farklı çalışmada asistan olarak görev aldım.

Gramya Meltem Duran

Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu, Galatasaraylılar Derneği ve Galatasaray Spor Kulübü üyesidir. 2016 yılında OSHO meditasyonları ile tanıştıktan sonra kurumsal hayatı bırakıp yaşamında yeni bir yolculuğa çıkmıştır. Bu yeni yolculuk, yaşamın zarafetini ve dansını keşfetmeye adanmış, kutlama ve macera dolu bir yolculuktur.

-Mareechi Asu ile Sezgisel Bakış Danışmanlığı
-OSHO Meditasyonları Eğitmeni
-Reiki Sevginin Elleri 1. Seviye Uygulayıcısı
-Mareechi Asu’dan Beden Terapi Uygulayıcısı
-Prof. Dr. Sohee Cho’dan Dans Terapi Eğitmeni
-OSHO Meditasyon Merkezi (Turkey) Meditasyon Facilitator

Dr. Bülent Çekem

Gazaintap’teki ilkeğitiminden sonra orta ve lise eğitimini de Gaziantep Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki eğitimine başladığı ilk yıl eğitimine ara vererek öğrenci değişim programı ile 1 yılını ABD de geçirmiştir. Çukurova Üniversitesi’nden 1997’de mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini Malatya İnönü Üniversitesi’nde 2004 yılında tamamlamıştır. Uzman olduktan sonra kısa bir süre Malatya’da özel bir tıp merkezinde çaşıltıktan sonra klinik uzaman hekim olarak çalışmalarına Gaziantep Özel Sanko Hastanesi’nde devam etmiştir. 2014-2016 yıllarında Özel Sanko Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Yrd. Doç. Dr olarak tıp öğrencileri ile klinik bilgi ve deneyimlerini paylaşmış aynı zamanda klinisyen olarak hasta görmeye devam etmiştir. İyi düzeyde ingilizce bilmektedir.

2016 yılında eşi ve 2 oğlu ile birlikte taşınma kararı aldıkları İzmir’de hastalarına daha kaliteli zaman ayırabilmek ve psikoterapi uyguylamarına ağırlık vermek üzere İzmir Alsancak’taki muaynehanesinde hizmet vermektedir.

İlgi alanı olan terapiler konusunda çeşitli eğitimlere katılarak pek çok danışanının tedavisinde bu uygulamaları kullanmaktadır. Özellikle bilişsel davranışçı psikoterapi, farkındalık terapileri yanı sıra cinsel terapiler tecrübe ve deneyimli olduğu terapilerdir. 2014 yılından bu yana da meditasyon çalışmalarına katılmakta olup kendiside aynı zamanda uluslar arası geçerliliği olan sertifikalı bir meditatördür. Meditasyonun insan ruhsal sağlığındaki önemini fark etmiş olup oradaki tecrübelerini hasta ve danışanlarının terapilerinde ve tedavilerinde uygulamaktadır.

-Psikiyatrist ve Aile Danışmanı
-OSHO Meditasyonları Eğitmeni

Serhat Kara

1995 yılında TKD ile başladığı Savaş Sanatları yolculuğuna 1999 yılında Taekyon, 2007 yılı itibariyle Wing Chun çalışarak devam ederken, pek çok dövüş sistemini tanıma ve çalışma imkanı da bulmuştur.

2008 yılında oluşumu başlatılan, yakın koruma eğitimleri için program koordinatörlüğü yapmakta ve uzman ekibiyle halen çalışmalarını sürdürmektedir.

Herkese açık gerçekleştirdiği Gung Fu Tao eğitimlerini 2012 yılı itibariyle daha özel tutma ve sadece belirli dönemlerde az sayıda öğrenci kabul etme kararı almıştır.

Kendisinin ‘Savaş Sanatları Yolu’ için yorumu kısaca şöyledir;

Usta sanıldığı gibi eğitimi tamamlanmış (yolculuğu bitmiş) kişi değildir. Gong Fu Tao’nun yaşam boyu sürecek bir ‘yolculuk’ olduğu bilincinden uzaklaşılmamalıdır. Master/Sifu/Usta.. gibi ünvanların, yalnızca daha iyi öğrencilik yapabilen ve her şeyden öğrenen kişilere yakıştırılacak terimler olduğunu bilmek gerekir. Gong Fu Tao; daimi bir keşif yolu, benlikten birliğe doğru oruç, bir bedenden ötekine uzanan köprüdür.