OSHO NEO-VIPASSANA

OSHO NEO-VIPASSANA

OSHO Neo-Vipassana Meditasyon Kampı: ( 7 & 10 günlük )

OSHO Neo Vipassana günde 10 saat oturduğun geleneksel Vipassana
grubu değildir. Hayır, o tam olarak çok dinamik, eğlencelidir ve seni doğal olarak derin sessizlik ve sukunete götürür. Bir hafta boyunca eğlenceli, neşeli sessizlik prosesi.

Yüzlerce meditasyon metodu vardır, fakat Vipassana gerçekten eşsizdir. Vipassana kelimesinin anlamı- literatür anlamı- “ bakmak” tır ve mecazi anlamı “ izlemek, tanık olmak” dır. Osho derki : mükemmel bir şekilde bedeninin, zihninin ve kalbinin farkında olduğun zaman, daha fazla bir şey yapamazsın, o zaman beklemek zorundasın. Bu üç adımda mükemmellik tamamlandığı zaman,dördüncü adım bir ödül olarak kendiliğinden gelir. Birden yaşam gücün, tanıklığın, varoluşunun tamda merkezine girer. Eve gelirsin. ( OSHO – Rebel)

Meditasyon konsantrasyon değil, rahatlamadır- kişi basitçe kendi içinde rahatlar. Ne kadar çok rahatlasan, o kadar çok kendini açık, incinebilir hissedeceksin, daha az katı olursun, daha esnek olursun—ve birden varoluş senin içine işlemeye başlar.

Sessizce otur, etrafında olan bütün her şeyi dinle, ve rahatla; kabul et, rahatla—ve birden uçsuz bucaksız enerjinin içinde yükseldiğini hissedeceksin. Bu enerji ilkin nefesinde derinleşme olarak hissedilecek….

Ondan sonra fark edeceksin ki bu nefes bütün ile senin arandaki köprüdür. Sadece izle. Hiçbir şey yapma.

Basitçe rahatla, rahat bir şekilde kal, ve bak—çünkü başka ne yapabilirsin ki? Sen oradasın, yapılacak bir şey yok, her şey kabul edildi, reddedilecek, geri çevrilecek bir şey yok,mücadele yok, kavga yok,anlaşmazlık yok, nefes alışlar derinleşiyor—ne yapabilirsin? Basitçe izle. Hatırla, basitçe izle. İzlemek için çaba gösterme. Bu Buda’nın VİPASSANA dediği şey—nefesi izlemek, nefesin farkında olmak—yada SATIPATTHANA—hatırlamak, nefesin içinde hareket eden yaşam enerjisinin farkında olmak …

Basitçe rahatla ve nefesin doğal olmasına izin ver—kendi kendine gitsin, kendi kendine gelsin—ve bir çok şey senin için kullanılabilir hale gelecek…OSHO

Bilgi ve Kayıt: 0542 492 03 85-0532 400 34 11

info@oshotherapy.com

oshojoymeditation@gmail.com